Розпочалася Міжнародна сертифікатна програма з балканістики (другий набір)
Розпочала свою роботу Міжнародна сертифікатна програма з балканістики для другого набору слухачів. Програму започаткував Аналітичний центр балканських досліджень.
Міжнародна сертифікатна програма з балканістики має академічний характер і прагне поширювати знання про історію, культуру країн Балканського регіону, розповідати про сучасні двосторонні відносини між Україною та Балканськими державами, а також акцентувати увагу про давні історичні зв'язки. В рамках програми слухачі прослухають наступні теми: "Вступ до балканістики", "Балкани у ХХ столітті", "Війни Югославії", "Євроінтеграційні процеси на Балканах", "З історії Сербії, Греції, Болгарії, Румунії, Чорногорії, Північної Македонії, Боснії і Герцеговини, Хорватії", "Ідентичність македонців: від минулого до сучасного", "Османи на Балканах" та інші.
Цього року на програму зареєструвалися слухачі з Харкова, Одеси, Черкас, Ужгорода, Запоріжжя, Києва, а також з Брно (Чехія), Сараєво (Боснія і Герцеговина), Скоп'є (Північна Македонія), Будва (Чорногорія), Дуррес (Албанія), Клінсленд (Австралія), Констанца (Румунія).
На урочистому відкритті були присутні слухачі, лектори та гості й партнери програми.
Катерина Шимкевич, керівниця Аналітичного центру балканських досліджень, академічна директорка Міжнародної сертифікатної програми з балканістики звернулася до слухачів з проханням налаштувати себе на те, що "щось ви знали про Балкани, але буде не так звучати, як ви читали. Думати про Балкани стереотипно нас привчили медіа у 90-х та 2000-х років, картина інтернету. Балкани - це цікаво, але не завжди так, як видається" . На її думку, вивчати, досліджувати цей регіон варто з різних сторін: культурної, історичної, питання геноцидів, воєн 90-х.
Дарія Павлешен, завідувачка кафедри української мови та літератури відділення східно-слов'янських мов філософського факультету Загребського університету, Хорватія, сказала: "Я понад 20 років проживаю в Хорватії, але такі курси і ті знання, які слухачі можуть отримати саме на програмі з балканістики, мені свого часу були дуже необхідними. Набагато легше зрозуміти людей, з якими ви проживаєте, коли розумієте їхню історію, коли розумієте, що з ними відбувалося, і чому те, що відбувається саме зараз, є саме таким".
Експерт New Geopolitics Research Network, Болгарія, Ігор Федик зауважив: "Регіон є дуже важливим для України. Війна в Україні, розв'язана Росією, показала це. Адже Україна від країн Балканського регіону отримує різну підтримку, не тільки військову, а й всебічну. Ми отримуємо військову підтримку навіть від тих країн, від яких і не очікувалося".
З вітальним словом до слухачів також виступили лектори програми - Ігор Перенесієнко, канд. наук із соціальних комунікацій, стажер Аналітичного центру балканських досліджень, працівник Національної бібліотеки імені Ярослава Мудрого; Євген Лизень, доктор філософії з історії та археології, керівник Центру східноєвропейських історико-політичних студій; Олена Юрченко, директор досліджень та розслідувань Ради економічної безпеки України.
Долучитися до програми також отримали змогу студенти вітчизняних ЗВО: Східноукраїнський університет імені В. Даля, Навчально-науковий інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Запорізький інститут економіки та інформаційних технологій, Навчально-науковий інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Дивися запис
Звертаємо увагу, Аналітичний центр балканських досліджень випускає друком щоквартальний журнал "Міст: Україна - Балкани". Ознайомитися зі змістом першого номеру та придбати.
Коментарі
Дописати коментар