Аналітичний центр балканських досліджень підписав Меморандум про співпрацю із Запорізьким науковим товариством ім. Я. Новицького

Між Аналітичним центром балканських досліджень та Запорізьким науковим товариством ім. Я. Новицького підписано Меморандум про співпрацю.


"Запорізьке наукове товариство ім. Якова Новицького виникло як результат організаційних процесів у середовищі запорізьких істориків першої половини 90-х рр. ХХ ст. Незмінним керівником та ідейним батьком товариства упродовж 1997-2010 рр. був Анатолій Васильович Бойко - доктор історичних наук, професор Запорізького національного університету, заслужений працівник освіти України", - розповідає Голова правління ГО "Запорізьке наукове товариство ім. Я. Новицького, в.о. завкафедри джерелознавчих студій та суспільних комунікацій Запорізького національного університету, Сергій Білівненко.

Він зазначає, що напрямом діяльності товариства є видавнича діяльність; організація конференцій; дослідження та охорона історичних пам'яток; проведення експедицій із усної історії; створення Музею народів Півдня України.

Меморандумом передбачено реалізацію освітніх проєктів та програм, проведення інформаційно-просвітницьких заходів та підтриманні інших форм співпраці між Аналітичним центром балканських досліджень та Запорізьким науковим товариством ім. Я. Новицького.

Нагадаємо, Сергій Білівненко був лектором на Міжнародній сертифікатній програмі з балканістики, яку щороку організовує Аналітичний центр балканських досліджень. Протягом лекцій слухачі Програми дізналися про болгар України, про греків України, албанців України, а також про сербські поселення.

Зауважимо, Аналітичний центр балканських досліджень співпрацює також із Міжнародною міждисциплінарною сертифікатною програмою з юдаїки

Як повідомлялося раніше, Аналітичний центр балканських досліджень щороку оголошує набір на Міжнародну сертифікатну програму з балканістики. У 2024 році Програма розпочне свою роботу восени. Слухачі програми прослухають курси "Вступ до балканістики", "Огляд з історії країн Балканського регіону", "Утворення Югославії", "війни Югославії", "Балкани у ХХ столітті", "Зрозуміти Косово", "Балканці на півдні України" та інші предмети. Програма має академічний характер і триває 4-5 місяців.

На Ютуб-каналі Центру можна прослухати відкриті лекції.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Розпочався набір на онлайн-курс "Євроатлантична інтеграція Балканських країн: від Греції до Західних Балкан"

Розпочалася Міжнародна сертифікатна програма з балканістики (другий набір)

Підписано Меморандум про співпрацю з Інститутом філології КНУ імені Тараса Шевченка